Tsioque

Mrok, humor i animacja, czyli Tsioque - nowa gra przygodowa trafiła właśnie na Kickstartera

Twórcy docenionej przez krytyków gry Tormentum - polskie OhNoo Studio - połączyło swoje siły z wielokrotnie nagradzanym autorem filmów animowanych Alkiem Wasilewskim (Lucky Day Forever), tworząc baśniową, animowaną poklatkowo przygodówkę point and click o mrocznej atmosferze i przewrotnym humorze.

Tsioque to mroczno-humorystyczna gra przygodowa point and click inspirowana takimi klasykami jak Day of the Tentacle, Dragon's Lair czy seria Pajama Sam Rona Gilberta. Gra powstaje przy użyciu poklatkowej techniki animacji, gdzie każda sekunda animacji wymaga od kilku do kilkudziesięciu nowych, narysowanych od zera rysunków. Autorzy gry łącząc ręcznie rysowaną animację 2D oraz dynamiczną, zmieniającą się zależnie od biegu akcji muzykę, starają się stworzyć wyjątkowe doświadczenie z pogranicza gry przygodowej i filmu animowanego.

W grze wcielamy się w wojowniczą księżniczkę o imieniu Tsioque, uwięzioną w zamku pod władaniem Złego Czarownika. Nie należy ona jednak do tego rodzaju księżniczek, który czeka na ratunek przez księcia z bajki - jest dzielna i uparta, i posiada wyjątkowy talent pozostawiania chaosu i destrukcji wszędzie tam, gdzie się pojawi.

Podczas swej ucieczki, Tsioque przemierza zamek o tajemniczej przeszłości, który - obciążony potężnym zaklęciem - stał się nie tylko domem demonów i magicznych stworzeń, ale pod wpływem złej mocy sam odmienia się, ulega ciągłym przeobrażeniom piętrząc na sobie kolejne warstwy transformacji i iluzji. Jest to bardzo istotny element fabuły i - szczególnie w późniejszej części gry - jest on ściśle wpleciony w gameplay.

“I jeśli myślicie, że to tylko bajeczka o dziewczynce w zamku... cóż - czeka was niespodzianka.” - mówi Alek Wasilewski podkreślając jednocześnie, że gra niejednokrotnie nas zaskoczy.

Twórcy starają się zebrać 35 tysięcy dolarów. Suma ta ma pozwolić przede wszystkim na stworzenie poklatkowej animacji, która jest najbardziej pracochłonną i kosztowną częścią projektu. Przez najbliższe 44 dni kampanię można śledzić i wspierać na oficjalnej stronie gry w serwisie Kickstarter: https://www.kickstarter.com/projects/ohnoo/tsioque-an-animated-2d-adventure-game. Warto dodać, że twórcy z tej okazji przygotowali wiele ciekawych nagród dla osób zdecydujących się wesprzeć projekt. Tytuł powstaje z myślą o komputerach PC i ma zadebiutować w przyszłym roku.

About authors

Grę współprodukują Ohnoo Studio i Smile, gdzie za drugą nazwą kryje się nowa twórcza inicjatywa Alka Wasilewskiego. Ohnoo Studio to niewielkie, 3-osobowe studio z Polski, specjalizujące się w kreowaniu przygodowych gier 2D. Po premierze ich poprzedniej, bardzo dobrze przyjętej gry Tormentum - Dark Sorrow, zaczął owocną współpracę z Alkiem Wasilewskim, który jako główny inicjator całego zamieszania na potrzeby produkcji zebrał dodatkowe wsparcie w postaci niezależnych ilustratorów, muzyków i animatorów. Alek Wasilewski jest scenarzystą, reżyserem i producentem filmów animowanych. Jego filmy zdobyły wiele nagród na międzynarodowych festiwalach ukazując się również na wielu eventach, w programach telewizyjnych, galeriach i koncertach na całym świecie.


Videos

Trailer - Tsioque YouTube, Download .mp4 file

Gameplay - Tsioque YouTube


Images

download all screenshots & photos as .zip (39MB)
a2.png
imp_run.png
poster.png
a7.png
a1.png
a8.png
tsq.png
tsioque.png
a5.png
imps.png
imp_boss_logo.png
a4.png
imp_boss.png
a9.png
scene_01.png
queen.png
a10.png
a3.png
a6.png
fenix.png
wizard.png
key.png

There are far more images available for TSIOQUE, but these are the ones we felt would be most useful to you. If you have specific requests, please do contact us!


download logo files as .zip (760KB)
logo
logo

Kickstarter Campaign
kickstarter.com.

Greenlight Campaign
steamcommunity.com.

Demo Tsioque (PC)
dl.orangedox.com.

Alek Wasilewski biography
alekwasilewski.com.


Team & Repeating Collaborators

Alek Wasilewski
writer/director, animator

Michał Urbański
Illustrator

Piotr Ruszkowski
Illustrator (OhNoo)

Łukasz Rutkowski
artist, animator (OhNoo)

Grzegorz Markowski
programmer (OhNoo)

Edward Harrison
composer

Elle Kharitou
composer

Contact

Inquiries - OhNoo Studio
contact@OhNoo.com

Inquiries - Smile (Alek Wasilewski)
alek@smile-studios.com

Twitter - OhNoo Studio
twitter.com/OhNooStudio

Facebook - OhNoo Studio
facebook.com/OhNooStudio

Website - OhNoo Studio
OhNoo.com

Website - Smile Studios
smile-studios.com


presskit() by Rami Ismail (Vlambeer) - also thanks to these fine folks