.
.
.
.
.
. . . . . . . . . . .
.
.
.
.
.
.
.

Download the most recent version of Adobe Flash Player to watch this content http://www.macromedia.com/go/getflash/

.

TORMENTUM to pełna mroku gra przygodowa typu Point & Click .

Bezimienny bohater znalazł się w miejscu z pogranicza sennego marzenia i koszmaru. Nie pamięta skąd przybył ani jak się nazywa. Przemierzając kolejne krainy usiłuje poznać prawdę o otaczającym go świecie, jak i o sobie samym.

Oniryczny klimat przedstawionego świata został zainspirowany twórczością malarzy H.R. Gigera oraz Zdzisław Beksińskiego. Duży wpływ na ostateczny wygląd gry miały również światy przedstawione w takich produkcjach, jak Demon’s Souls czy Dark Seed. Mieszanka ta dała życie pełnemu mroku i przygnębienia światu.

Akcja gry rozpoczyna się w momencie, gdy główny bohater budzi się zamknięty w metalowej klatce, przytwierdzonej łańcuchem do wielkiej machiny latającej. Wygląda na to, że jest jej pasażerem wbrew swojej woli, a owa machina zmierza w nieznanym mu kierunku. Jego jedynym wspomnieniem, po które jest w stanie sięgnąć pamięcią zdaje się być niewyraźna wizja wzgórza, na którym znajduje się rzeźba przedstawiająca wniesione ku niebu ludzkie ręce.

Niestety, na razie ma większe problemy na głowie, bo oto ów statek powietrzny ląduje w wielkim zamczyszku, które następnie staje się dla niego więzieniem. Tak zaczyna się ta surrealistyczna opowieść z pogranicza snu i jawy...

Najważniejsze cechy:
• ŚWIAT GRY: 3 krainy, zróżnicowane pod względem architektury oraz zamieszkujących je stworów. Spotkasz wiele postacie z unikalnymi osobowościami, które pomogą ci lub przeszkodzą w dotarciu do celu.
• GRAFIKA: 75 ręcznie malowanych plansz. W grze znajdziesz również kilkaset ekanów pobocznych oraz dziesiątki obrazów namalowanych przez szalonego malarza zamieszkującego katedrę.
• ZAGADKI: Na swojej drodze napotkasz 24 zróżnicowane zagadki logiczne oraz minigry.
• FABUŁA: Mroczna przygoda z pogranicza snu i jawy.
• MUZYKA: Wybitna, licząca 40 utworów ścieżka dźwiękowa.

Ponadto:
• Wybory moralne, które będą miały wpływ na zakończenie gry.
• 4-6 godzin gry.
• Języki do wyboru: polski, angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski, hiszpański

.
.
.
Wypróbuj demo. Paczka zajmuje około 100MB, po krótkim procesie instalacyjnym będziesz mógł już grać!
.
.
.
.
.
.
.